Uluslararası
 • Halk Sağlığı Enstitüsü ile Ulusal ve Uluslararası Eğitim İşbirliği Genel Koordinatörlüğü işbirliği ile Kudüs Üniversitesi Halk Sağlığı Dekanı Prof. Dr. Motasem Hamdan "Çatışmalarda Sağlık ve Sağlık Sistemi: Filistin Deneyimi" başlıklı konferansı gerçekleştirilmiştir.
 • Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Enstitüsü, "National Institutes of Health (NIH)", "National Cancer Institute (NCI)", Sağlık Bakanlığı ve TAPDK tarafından "I. International Tobacco Control Workshop" 24-26 Mart 2015 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenmiştir.
  Konuya ilişkin detaylı bilgiye //www.tapdk.gov.tr/tr/anasayfa/tutun-kontrolu-arastirma-calistayi.aspx adresinden ulaşabilirsiniz.
 • Tütün kontrolü konusunda bilgi ve deneyim paylaşımı için Moldova üst düzey yöneticilerinden oluşan bir ekip 16 Aralık 2013 tarihinde enstitümüzü ziyaret etmiştir.
 • Tütün kontrolü konusunda bilgi ve deneyim paylaşımı için ülkemize ziyarete gelen Filistin Heyetine 4 Temmuz 2013 tarihinde Enstitümüz tarafından bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

 • Tütün kontrolü konusunda bilgi ve deneyim paylaşımı için ülkemize ziyarete gelen İran Heyetine 2 Temmuz 2013 tarihinde Enstitümüz tarafından bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.
 • Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Türkiye İstatistik Kurumu, Sosyal Güvenlik Kurumu, Dünya Sağlık Örgütü ve Hacettepe Universitesi Tütün Kontrolü Eğitim, Araştırma ve Vergilendirme Merkezi, Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Enstitüsü ve Hacettepe Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı ev sahipliğinde 15-16 Nisan 2013 tarihlerinde Tütün Kontrolü Ekonomisi Sempozyumu düzenlenmiştir. Sempozyuma yabancı konuşmacı olarak Dünya Sağlık Örgütü başekonomisti Dr Ayda Yürekli, Uluslararası Tütün Kontrolü Projesi Direktörü Prof. Dr. Geoff Fong ve Chicago İlinois Üniveritesi Ekonomi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Frank Chaloupka katılmışlardır.
 • Tütün kontrolü konusunda bilgi ve deneyim paylaşımı için ülkemize ziyarete gelen Arnavutluk Heyeti ile 29 Mart 2013 tarihinde Enstitümüzde bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.
 • Tütün kontrolü konusunda bilgi ve deneyim paylaşımı için ülkemize ziyarete gelen Bangladeş Heyetine 23 Ocak 2013 tarihinde Enstitümüz tarafından bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.
 • Halk Sağlığı Enstitüsü Epidemiyoloji Anabilim Dalı tarafından Erasmus Belçika Erasmus MC Üniversitesi Biyoistatistik Bölüm Başkanı Prof. Emmanuel Lesaffre 13-14 Aralık 2012 tarihlerinde konferanslar vermiştir.